ADANA HAVA DURUMU
Hızlı İletişim/Fast Contact +90 322 502 56 12

Güncel

ATGAB – Adana Turizmi Geliştirme ve Altyapı hizmet Birliği

BAŞKAN NECİP TOPUZ’dan TURİZM HAFTASI MESAJI

- +
BAŞKAN NECİP TOPUZ’dan TURİZM HAFTASI MESAJI

Turizmin ülkeye döviz sağladığını, istihdam alanları açan, sosyal ve kültürel hayatı etkilediğini ifade eden Adana Turizmi Geliştirme ve Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Başkan TOPUZ, Turizm Haftası’nı kutlayan mesajında şunları kaydetti:

Turizm, ulusal ve uluslararası düzeyde kazandığı yeni misyon ile ekonomik, sosyal ve kültürel hayatı etkileyen önemli toplumsal ve insancıl fonksiyonları birleştiren bir özellik kazanmıştır. Bu özellik dünyada turizme yönelik ilgiyi artırmış; turizmden beklentileri olan ülkeleri bu sektörün geliştirilmesine yönelik rekabete teşvik etmiştir. Tarımdan, sanayiye, inşaattan teknolojiye, sağlıktan ulaşıma kadar turizmin tüm sektörlerle çok kuvvetli bir bağı vardır. Turizmin gelişmesi, beraberinde diğer sektörlerin de gelişmesi demektir. Turizm, vazgeçilmez lokomotif bir güç olarak her dönemde önemini koruyacaktır.

Ayrıca, Turizmin dili evrenseldir, mesajı huzur, macera, keşfetmek ve mutluluktur. Kültürlerin yakınlaşmasında en büyük araçlardan biri ve bir bölgenin kalkınmasında en önemli sektörlerden birisidir. Turizm nerde gelişirse orada hoşgörü, sevgi ve uzlaşı da gelişir. Turizmin rengi, dili, dini ve ırkı olmadığı unutulmamalı, yakınlaştırıcı ve birleştirici bir bağ olduğu daima hatırlanmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, daha iyi bir gelecek ve daha güzel bir Adana için turizmin önemine dikkat çekiyor, turizm camiamızın, emektar turizm çalışanlarımızın Turizm Haftası’nı kutluyor, halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

Translate »