ADANA HAVA DURUMU
Hızlı İletişim/Fast Contact +90 322 502 56 12

Güncel

ATGAB – Adana Turizmi Geliştirme ve Altyapı hizmet Birliği

Festivaller Şehri Adana Destekler ile Turizmde Markalaşıyor

- +
Festivaller Şehri Adana Destekler ile Turizmde Markalaşıyor

Son zamanlarda gerçekleştirdiği festivallerle adından sıkça söz ettiren Adana şehrinin başarısı hakkında açıklamalarda bulunan Karataş Belediye Başkanı ve Adana Turizmi Geliştirme ve Altyapı Hizmet Birliği(ATGAB) Başkanı Necip Topuz şunları söyledi:

“Festivaller şehri Adana’nın turizmde cazibe merkezi olmasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının çok değerli katkılarını bir kez daha dile getirmeyi önemsiyorum. Bakanlığımızın katkıları, kent merkezindeki festival hareketliliğinin kırsal ilçelere taşınmasında kilit rol oynamaktadır.

Örneğin Bakanlık; 12-13 Ağustos’ta Karataş ilçemizde düzenlenen ve Dünyanın 104 ülkesinden farklı kültürlere ait yaklaşık 2000 film başvurusu alan 2. Ulusal Mavi Yengeç Film Festivali etkinliğini desteklemiştir.

Ayrıca, Denizden Yaylaya Adana Kültür ve Sanat Şenlikleri kapsamında 26-27 Ağustos’ta
Karaisalı ilçesinde düzenlenen ve kadim göçebe kültürümüzü ayrılmaz parçası olan Yayla etkinliklerini taze bir ruhla yeni nesillere aktarmayı amaçlayan Kızıldağ Yaylak Şenlikleri de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklemiştir.

Küreselde ve yerelde turizm destinasyonları arasında rekabet günden güne artarken bölgelerin tanıtımı ve sosyo-ekonomik kalkınması misyonunda festival ve etkinliklerin önemi de günden güne artmaktadır. Adanamızın Festival ve şenlikler ile markalaşmasını stratejik bir hamle olarak görüyor gerek kırsaldaki etkinliklerde gerekse şehir merkezindeki etkinliklerde katkı sunan her kuruma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

Translate »