ADANA HAVA DURUMU
Hızlı İletişim/Fast Contact +90 322 502 56 12

Güncel

ATGAB – Adana Turizmi Geliştirme ve Altyapı hizmet Birliği

Karataş Denizyolu Turizm Yatırım Fizibilitesi Projesinde İmzaları Atıldı

- +
Karataş Denizyolu Turizm Yatırım Fizibilitesi Projesinde İmzaları Atıldı

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) 2022 yılı Fizibilite Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan Adana Turizmi Geliştirme ve Altyapı Hizmet Birliği (ATGAB) ve Karataş Belediyesi paydaşlığında hazırlanan “Karataş Transport Denizyolu Turizm Merkezi Yatırım ve İşletme Projesi” için sözleşme imzaları atıldı.

Proje sözleşmesi ÇKA Genel Sekreteri Ahmet Rıfat Duran ve Adana ATGAB Başkanı ve Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz arasında imzalandı.

Proje hakkında basına verdiği demeçte Başkan Necip Topuz;

Adana Karataş ile hedef bölge arasında açılacak yeni bir denizyolu turizm merkezi kapsamında, yurt içi ve yurt dışı ağlar sayesinde, modern taşımacılığa uygun, gelişmiş, konforlu ve hızlı yolcu/arabalı gemilerin feribotların hizmete alınacak, Karataş a turistik gemilerin uğraması için bir park ve bakım koşulları ile ilgili fiziki üst yapı imkanları kazandırılacaktır.

Örnek olarak; 65 deniz mili mesafesindeki Taşucu Girne hattı mevcut gemilerle ortalama 2 saat 30 dakika sürerken, 128 deniz mili mesafesindeki Karataş-Gazi Mağusa arası yolculuk alınacak modern feribotlarla 2 saatin altında gerçekleşebilecektir. Karataş Limanı ile Arsuz Madenli Limanı arasındaki 207 kilometrelik ve 2 saat 40 dakikalık karayolu mesafesi, karşılıklı deniz otobüsü seferleri ile 34 mile ve 30 dakikaya indirilebilecektir.

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

Translate »