ADANA HAVA DURUMU
Hızlı İletişim/Fast Contact +90 322 502 56 12

Güncel

ATGAB – Adana Turizmi Geliştirme ve Altyapı hizmet Birliği

KARATAŞ ETNOBA PROJESİNİN FİZİBİLİTE RAPORU HAZIRLANDI

- +
KARATAŞ ETNOBA PROJESİNİN FİZİBİLİTE RAPORU HAZIRLANDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonda Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2023 yılı Fizibilite Desteği programı kapsamında desteklenen ve Adana Turizmi Geliştirme ve Altyapı Hizmet Birliği(ATGAB) ile Karataş Belediyesi ve Yenilikçi Atılım Projeleri Derneği paydaşlığında gerçekleştirilen “Karataş Etnoturizm Kırsal Konaklama Merkezi Yatırım ve İşletme Fizibilitesi(KARATAŞ ETNOBA)” isimli proje kapsamında, ihtiyaç duyulan araştırma ve analizler tamamlandı.

ATGAB Birlik Başkanı Necip Topuz, basına verdiği demeçte; “Fizibilite çalışmaları kapsamında, bölgenin ihtiyaç ve sorunlarını dikkate alarak, saha çalışmaları ve somut veriler ışığında ekonomik, teknik, mali, sosyal ve çevresel analizler yapıldı. Bölgesel ve ulusal ölçekteki plan ve programlardaki öncelik, hedef, strateji ve tedbirler dikkate alınarak yatırım ve işletme değerlendirmeleri yapıldı.

Projenin uygulanabilirliğine ilişkin analiz sonuçları değerlendirildiğinde elde edilen çıktılar ticari ve ekonomik olarak projenin yapılabilir olduğunu göstermektedir.

Fizibilitenin hazırlanması için destek sunan başta Adana Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER beyefendiye, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Çukurova Kalkınma Çukurova Kalkınma Ajansı Yönetim kurulunun değerli üyelerine, faaliyetlerimizi ilgiyle takip eden halkımıza, projenin tüm süreçlerinde emeği olan herkese teşekkürlerimi sunarak Karataş Etnoba projemizin hem Karataşımıza hem Adanamıza hayırlı olmasını yüce Mevla’dan diliyorum.

Son olarak, sektördeki tüm yatırımcıları projeyi değerlendirmeleri yönünde çağrıda buluyorum.” dedi.

 

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.

Translate »